Robin Brooks'tan Çarpıcı Türkiye Ekonomisi Analizi! Her An Patlama Yapabilir!

Sosyal medyada yaptığı ekonomi analizleriyle geniş kitlelerin dikkatini çekmeyi sürdüren Uluslararası Finans Enstitüsü (IIF) Başekonomisti Robin Brooks Twitter sayfasından yaptığı Türkiye ekonomisi paylaşımında çarpıcı analizlere yer verdi. 

 

Sosyal medyada yaptığı ekonomi analizleriyle geniş kitlelerin dikkatini çekmeyi sürdüren Uluslararası Finans Enstitüsü (IIF) Başekonomisti Robin Brooks Twitter sayfasından yaptığı Türkiye ekonomisi paylaşımında çarpıcı analizlere yer verdi. Sosyal medyada yaptığı ekonomi analizleriyle geniş kitlelerin dikkatini çekmeyi sürdüren Uluslararası Finans Enstitüsü (IIF) Başekonomisti Robin Brooks Twitter sayfasından yaptığı Türkiye ekonomisi paylaşımında çarpıcı analizlere yer verdi. 

 

Medyaradar'ın haberine göre; Dünyaca ünlü Uluslararası Finans Enstitüsü (IIF) Başekonomisti Robin Brooks, Türkiye ekonomisi hakkında çarpıcı bir açıklamada bulundu. Başekonomist Brooks, Türkiye ekonomisine yönelik sosyal medya hesabından, 'Türkiye ekonomisinin muazzam bir patlama yapması için küresel piyasalara yönelik piyasa dostu adım atması yeterli' ifadelerini kullandı. Dünyaca ünlü Uluslararası Finans Enstitüsü Başekonomisti Robin Brooks, gelişmekte olan ülke ekonomilerini değerlendirdi. Sosyal medya hesabından yaptığı grafikli paylaşımda Türkiye ekonomisine ilişkin verileri paylaştı. Türkiye'nin net ihracatının son 2 yılda GSYİH'ye olumlu katkıda bulunduğunun altını çizen Brooks, “Türkiye ekonomisi muazzam bir patlamayı yapabilir” dedi.

 

TURİZM SEKTÖRLERİNDEKİ REKABET GÜCÜNE DİKKAT ÇEKTİ

 

Uluslararası Finans Enstitüsü Baş Ekonomisti Robin Brooks, Türkiye'nin küresel ekonomide başarılı olması ve yüksek ihracat rakamları için, imalat ve turizm sektörlerindeki rekabet gücüne dikkat çekti.

 

Brooks, sosyal medya hesabından paylaştığı grafikle beraber Türkiye ekonomisi üzerine çarpıcı yorumlar yaptı.

 

"TÜRKİYE EKONOMİSİ BÜYÜK PATLAMA YAPABİLİR"

 

Brooks paylaşımında, "Grafikte pembe renkli bölümde Türkiye'nin net ihracatı incelendiğinde son 2 yılda büyümeye doğrudan olumlu katkıda bulunduğu görülüyor. Bu durum Türkiye'nin imalat sanayi ve turizm de uluslararası pazarlar için rekabetçi bir yapıya sahip olmasıyla alakalı. Türkiye ekonomisinin büyük patlama yapması için küresel piyasalar için piyasa dostu adım atması yeterli. Ekonomi politikasında heteredoks yaklaşımdan ortodoksiye yönelik küçük bir kayma bile bu büyük patlamayı serbest bırakacaktır" ifadelerine yer verdi.

 

İşte o paylaşım;
 

robin brooks tan carpici turkiye ekonomisi analizi her an patlama yapabilirEtiketler: