Tim Burton Netflix'te Wednesday dizisini çekti. Dizi herkes tarafından beğenildi ve izlendi aylarca top 10 listelerinden düşmedi. Wednesday dizisinde Xavier karakterine hayat veren ve bu rolüyle tanınan oyuncu Percy Hynes White'ın yaptıkları ortaya çıktı. Bu iğrençlik kısa süre de sosyal medyada yayıldı. Ve gündeme bomba gibi düştü. Haberi yazarken bile iğrenerek yazdım. 21 yaşındaki oyuncunun birçok kızı tecavüz ettiğini öğrendim.

Twitter'da bir kızın White hakkında attığı twitle başladı olay ve bunun üzerine binlerce yorum yağdı. Ve twit yayıldıkça birçok kızın da bu durumu yaşadığı ortaya çıktı. Ama bütün olanları reddettiler ve olay kapatıldı. Sosyal medyada konuyla ilgili haberlere engel konuldu erişim yasaklandı. 

Sırf ünlü oyuncu diye gücü var diye yaptıkları ve yaşattıkları yanına kar kaldı. Olay yargıya ya da mahkemeye taşınamadı susturuldular.

Kızlardan biri polise gidip şikayetçi olmak istemiş fakat kızın ifadesi alınmamış. Bu iğrenç olayı örtbas etmişler. Nerde hak, hukuk, adalet? Bu kızların yaşadıkları unutulacak mı? Peki onlar unutabilecek mi? 

Hiç birşey olmamış gibi dizi setine gidip dizisini mi çekecek bu yapan? Yazık gerçekten çok yazık...


YAZARIN DİĞER YAZILARI