Paris'te Pinar Show

Pınar Tartan, 2017 yılında Itır Esen'in tacı alınıp Aslı Sümen'e verilince 'Miss Turkey Universe' seçilen sonrada  2017'de katıldığı Miss Universe yarışmasında Türkiye'yi temsil ederek Aralık 2018'de Miss Model of the World seçilen 1.83 boyunda henüz 25 yaşında ve Hukuk mezunu bir avukat.

 

Bunlar Pınar'ı yüce Google'a sorduğunuzda bulabileceğiniz standart bilgiler. Ama google amcanın bilmediği sadece onu tanıyanların bilebileceği modellik kariyerinde onu Paris'te Milano'da podyumlara taşıyan modellik aşkı, yaşam disiplini, saygılı ve mütevazi oluşu.

 

Modellik kariyerinde bitmek tükenmek bilmeyen enerjisi ve her an yanında hissettiği annesi Sevda Hanımın desteğini anlamanız için Pınar'ı annesiyle telefonda konuşurken nasıl mutlu olduğunu görmeniz gerekli. Avrupa podyumlarında yürümesinde büyük desteği olan Castingkiller ajansın sahibi

 

Eylem Başarsöğüt'e de burdan kocaman bir alkış. Eylem'in Pınar'dan başka kızlara da Avrupa podyumlarının kapısını açtığını biliyorum.

 

Pınar'ı kısaca tanıttıktan sonra asıl meseleye gelelim. 2017 yılında  Milano Moda haftasında Gucci defilesinde boy gösteren Öykü Baştaş, aynı yıl Emporio Armani ve Dolce Gabbana defilesinde yürürken Betül Ekşi 2018'de Paris Moda Haftasında Balenciaga'da yürüyen Günce Gözütok, 2021 yılında da yine Paris Moda haftasında podyum şansı bulan Ece ve Esin Bıçak kardeşler göğsümüzü kabartmıştı.

 

2023 yılına girdiğimiz şu günlarde Pınar Tartan Avrupa podyumları yolculuğunu Giorgio Armani Prive defilesinde devam etti.

 

Tüm bu isimleri neden verdim ve ne anlatmak istedim işin aslı tamda burda...Saydığım tüm isimlerin bir ortak özelliği var; ne bir gram dolgu ne botox ne boyalı saçlar ne de silikon göğüsler...gram estetiksiz oluşları...

 

Estetik yaşının 15'lere düştüğü bu günlerde (sağlık nedenleriye yaptıranları ayrı tutuyorum) malesef Türkiye'de sayılı iş bulabilen çoğu zaman da 300-500 TL'ye hatta ücret almadan podyuma çıkan Genç Türk kızlarına en büyük tavsiyem yurtdışında ünlü markalarda yer bulabilmenin en önemli önceliğinin doğal olmaktan geçtiğini söylemeden edemeyeceğim.

 

Sözün kısası ; Podyum, Süper Modellik, kariyer = Başta doğal olmak, iş disiplini ve hayallerinin peşinde koşarken gerçekci olmak.

 

Kalın salıcakla... 


YAZARIN DİĞER YAZILARI