dunya starlari cannes a geliyor

Bella Hadid

 

DÜNYA STARLARI CANNES'E GELİYOR

 

76. edisyonu yapılacak Cannes Film Festivaline bu yıl yine ünlüler yağacak ve  modacıların birbirinden güzel tasarımları, dünyanın en ünlü yıldızlarının üstünde kırmızı halıda görecegiz. Geçtiğimiz yıllara göre pandemininde sonlanmasıyla rekor üstüne rekor kıran Cannes'in kırmızı halısı bu yıl hem film yıldızlarını ağırlarken hemde dünyaca ünlü modellere sahne olacak.

 

dunya starlari cannes a geliyor

Meryem Uzerli

 

FESTİVALLERİN KIRMIZISI

 

dunya starlari cannes a geliyor

Gülafer Ataş ve İpek Boyayan

 

Oscar Ödül töreninden tutunda Cannes Film Festivaline, Venedik Film festivalinden tutun tüm ödül törenlerinin en önemli anı kırmızı halıda salına salına o salona girmek gazeteceilerin foto muhabirlerinin ve tv kameraların önünde en iddialı şekilde görülebilmektir.Bu iddialı giriş için önemli bir isim olmalısınız ve en güzel kıyafeti taşımalısınız. hal böyle olunca starları kırmızı halıya hazırlamak Moda dünyasına düşüyor. Sadece kırmızı halıda giyilmesi için  taş çıkaran tasarımlarıyla designerler make up artistler saç tasarımcıları hünerlerini göstermek için Cannes'e toplanıyorlar. Böylece ister istemez Film sektörünün yanında birde kırmızı halı sektörü doğuyor. Modacı en güzel kıyafetini en ünlü isme giydirmeye çalısırken ünlüler de bunu gelir kapısına döndürmüş durumdalar. Geçtiğimiz yıllarda kırmızı halı davetiyesi alıp sadece kırmızı halıda foto muhabirlerine poz veren filmi izlemeden arka kapıdan otele dönen birçok ünlüyü gördüm. Yani sözün kısası Cannes, Oscar, Venice, başta olmak üzre tüm kırmızı halılar aslında tam bir moda şovu ve geçit töreni.

 

dunya starlari cannes a geliyor

Doğa Yağcı

 

Bu yıl Cannes'te Bella Hadid'ten tutunda Kendal Jenner'ine  Sharon Stone'dan Selena Gomez'e kadar birçok ünlünün boy göstermesi bekleniyor. Türkiye'den de birçok isim bu yıl Cannes'te kırmızı halıda olacak, başta dünyaca ünlü straımız Meryem Uzerli olmak üzre... 

 

Ünlülerin yanında yeni yüzlerde artık Cannes'e gidip kırmızı halının büyülü ortamında bulunmak istiyorlar.  Ünlü modacılarımızın ve stylistlerin yanında yeni yıldızı parlayan Türk Modeller ve oyuncular kırmızı halı için hazırlıklara başlamışlar bile. Modacı demişken Los Angeles'tan Torius PR Nilüfer Satorius'la çalışan ve kıyafetleri OSCAR Töreninde kırmızı halıya çıkan Türk Modacı Gülafer Ataş ile İpek Boyayan yine Cannes'e özel tasarımlar hazırlamış, Türkiye'nin yıldız adaylarından Doğa Yağcı'da kırmızı halı için ismi geçenlerden.

 

Festivale 1 hafta kala bakalım hangi ünlüler hangi ünlü modacının kıyafetleriyle kırmızı halıda olacaklar?

 

Haftaya Cannes'ten ilk fotoğraflarla görüşmek üzere....

 

 

Müjdat Kavas

 

 


YAZARIN DİĞER YAZILARI