Bir dönem tv kanalında çok sayıda izleyiciyi ekran başına kilitleyen `Misyon' dizisinde başrol oynayan Doğan Akkaya, İstanbul'a yeni projeleri için geldi. 

 

Ecem Naz Tunca'ya verdiği röportaj da çok yakında sürpriz isimlerle bir araya geleceğini ve İstanbul'da yeni projelere imza atacağını söyledi. 

 

dogan akkaya istanbul da

 

Peki Doğan Akkaya kimdir?

 

Doğan Akkaya, 25 Nisan 1965 tarihinde Giresun'un Demirci Köyü'nde çiftçi Mustafa Akkaya ile belden aşağısı tutmayan ağa kızı Dudu'nun oğulları olarak dünyaya gelir.Doğan 6 aylıkken babası Almanya'ya gider ve Hamburg'da çalışmaya başlar. Yıl 1970 ve 5 yaşındaki Doğan da artık Almanya'dadır. Yabancı bir şehir, dilleri bir tuhaf;Çok garibine gider! Bir yıl geçer... Ve bir Alman okulunda okul yaşamı başlar.

 

Doğan'ın Almancası çok geçmeden mükemmel olur. İlk işi Türkiye'den yeni gelen vatandaşlara tercümanlık yapmak olur. 'Yabancı düşmanlığı' da olduğu için sürekli Alman çocuklarıyla kavga eder okuldan uzaklaştırma cezası alır. Bazı hocaları onun hiperaktif bir çocuk olduğunu görüp, 'Sen en iyisi bir spor okuluna yazıl' diye öğüt verirler. O da bir judo okuluna yazılır. Orada judo, jiu jitsu, boks ve karate öğrenir. Biraz kung fu.. Sonra karşısına Koreli bir taekwondo antrenörü çıkar. Onunla çalışmaya başlar. Uzun yıllar süren eğitim ve spor geçmişini yeni kuşak sporcu gençleri eğiterek onlara aktarır. Ve bir gün yolu beyaz perdeyle kesişir; ulusal bir tv kanalında yayınlanan Misyon adlı dizide baş rolü üstlenir ve bu alanda birçok projede yer almaya başlar.


YAZARIN DİĞER YAZILARI