Bana kısa gibi gelen ama tarihe bakınca ''Aaaa bu kadar oldu mu? '' diye kendi kendime söylendiğim ve verdiğim ara için biraz utandığım bir güne uyandım. O yüzden kendime mükemmel bir kahve demleyip hemen 2024’ün ilk yazısını yayınlamak istiyorum.  Tabi ki ilk iş olarak kahvemi demlerken güzel bir story hazırlayıp instagram hesabıma yüklemeyi es geçmedim.  (burcinergin hesabında inanmazsanız bakın : )

Öncelikle yeni yılda kendim için aldığım bazı notlardan bahsetmek istiyorum. Belki size de ilham olur : )

Geçtiğimiz yıllarda kendimi kötü hissetmeme sebep olan şeylerden bu yıl daha keskin çizgilerle uzak durma kararı verdim.

Bu en büyük puntolarla altını çizerek aldığım ilk karar.

Alt maddeler de ise birinci sırayı ‘’ bekletilmek’’ alıyor.  Evet. Bekletilmek!  Buluşmak için bir saat kararlaştırıyoruz, ben tam o saatte oradayım fakat karşı taraf yok.  

Ben tabi ki her zaman ‘’sorun değil beklerim’’ diyordum. Hayır artık öyle demiyorum.  Bir kazaya belaya karışmadıysanız eğer artık birini beklemek benim için sorun ve bunu belirtmekten çekinmiyorum.  

Tükettiğim ve bir daha yaşama şansım olmayan zamanlarda kendime göstermediğim sevgi ve özeni göstermek de bu maddelerden bir diğeri.  Zaman çok ama çok hızlı geçiyor. Özellikle 31. yaşıma girdikten sonra sık sık ‘’ne ara geçti onca yıl?’’ diye sorarken buluyorum kendimi.  

Bu yüzden kendi konfor alanımı korumaya daha çok özen gösteriyorum artık.  

Üzerinde en çok çalışmam gereken bir diğer maddem ise şöyle;

Verdiğim onca emeğe rağmen elimde olmayan sebeplerle olduramadığım şeylerin karşısında acımasızca kendimi yemekten  vazgeçmek...

(Biraz zor oluyor ama üzerinde çalışıyorum.)

2024’e böyle cesur başlamışken 2023’ün hakkını yiyemem. Bana muhteşem bir başarı yaşattı. Uzun zamandır üzerine çalıştığım ilk romanım KURT ve KIZ yediveren yayınevinden yayınlandı. Hatta 40. TÜYAP kitap fuarı kapsamında bir imza günü bile yaptık.  ilgide bir hayli güzeldi : ) (beni yalnız bırakmayan herkese çok teşekkür ederim tekrar ) Ee artık duyamayanınız da varsa duymuştur umarım!!! 

2024’ün en taze ayı Ocak’a gelecek olursak eğer; şimdilik iyi gidiyor. Kuru kar soğuğu çekmemiz dışında Uzaya giden bir Astronotumuz var. Alper Gezeravcı.

Kusursuz bir bilim kurgu filmi çekme standardına erişmediğimiz müddetçe bu uzay tatili pek ilgimi çekmeyecek açıkçası.  

2024 bol toplantılı, verimli ve yoğun duygu karmaşası içinde fakat cesurca başladı diyebilirim. 

Gelecek aylarda daha sanatsal etkinliklerin, sergilerin konserlerin, tiyatro oyunlarının arasında koşturmalı, bol kutlamalı, ard arda başarılara imza attığım ve tabi ki yurt dışı ve yurtiçi fark etmeksizin gezmekten ayaklarıma ağrısız tatlı kara suların indiği bir yıl olsun.

Herkese level 2024 ‘de başarılar.

#kurtvekiz #2024 #yeniyil #uzay #alpergezeravci #yediverenyayinevi 

 


YAZARIN DİĞER YAZILARI