Bugün Star TV'de başrollerinde Birkan Sokullu, Zerrin Tekindor, Ebru Şahin gibi isimlerin yer aldığı Yüz Yıllık Mucize dizisi başlayacak, ben de dizi başlamadan önce senaryo ile ilgili tahminlerimi tarihe not olarak bırakmak istedim. Bakalım tahminlerim doğru çıkacak mı? 

 

Yüz Yıllık Mucize dizisi öncelikle benim için düşünce ve fikir olarak güzel bir fikir, tahminin bu dizi Star Trek ve Twilight Zone'un yazarı Jerome Bixby'nin orjinal hikayesinden yazılan "The Man From Earth" (Dünyalı) hikayesinden esinlenilerek kaleme alınmış bir hikaye eğer öyleyse... 

 

yuz yillik mucize kehaneti tarihe not

 

Birkan Sokullu'nun canlandırdığı eski Kuvayi Milliye askeri Kemal ya da Ali Tahir karakteri dizide 100 yıldır yaşadığı için geçmişte aşık olduğu Süreyya (Zerrin Tekindor) karakteriyle yeniden karşılaşacak. Bu hikaye benim tahmin ettiğim gibi olursa geçmişte birlikte olduğu Sürreyya'dan bir çocuğu olan Ali Tahir, sürekli yer değiştirdiği için çocuğundan haberdar olamayacak ve günümüze geldiğinde kaderin cilvesine bakın ki kızı Harika ile karşılaşacak. Harika'nın kızı olduğunu öğrendiği an ise yıkılacak... Neden mi? İzleyelim görelim. 

 

Bakalım kehanetlerim tutacak mı, yoksa saçmalamış mıyım? 

 

Yeni yazılarda görüşmek dileğiyle, kalın sağlıcakla..


YAZARIN DİĞER YAZILARI