ETHEM ÖZIŞIK'IN BAŞARISI! 

 

2021 yılında yine başrolünde 'Burak Deniz'in yer aldığı ATV'de yayınlanan 'Maraşlı' dizisinde Burak Deniz 'Kişilik Bozukluğu' olan kod adı 'Maraşlı' olan bir ajan karakterine hayat veriyordu hatırlarsınız. O hikaye de Ethem Özışık'ın kaleminden çıkmıştı. ATV'de yayınlanan proje reytinglere yenilmiş, zengin oyuncu kadrosunda rağmen 26 bölümde yayından kaldırılmıştı. 

 

marasli vs bambaska biri

 

Aradan geçen iki sene içinde Ethem Özışık 'Kişilik bozukluğu' konusuna biraz kafa patlatmış ve bu sefer daha zengin bir yazar kadrosu eşliğinde 'Maraşlı'ya nazaran daha akıcı ve daha düzgün örülmüş bir senaryoya imza atmış. 'Maraşlı' dizisindeki sıkıntı hikayenin çok geç açılması, ve akmamasıydı. 'Maraşlı' dizisinde karakterin 'Kişilik bozukluğu' hastalığı çok inandırıcı olmamakla birlikte, konu içinde 'Mahur'a olan aşkı (Alina Boz) dışında çok da fazla bir öneme sahip değil gibiydi. 

 

marasli vs bambaska biri

 

'Bambaşka Biri' dizisinde ise hemen hemen aynı hastalığı, Ethem Özışık geçmişten çıkardığı dersten olsa gerek bu sefer çok doğru bir yerden ele alarak, hikaye içinde çok daha bağlayıcı ve güzel bir şekilde kurgulayarak yazı ekibi ile birlikte güzel bir çatışma yakalamış. Bir yanda anahaber bülteni sunucusu, medyatik, zengin bir karakter, diğer tarafta asosyal, psikopat, katil bir karakter. 'Hastalık' olayların tam merkezinde, ve hastalığın oluşturduğu, çatışma; Burak Deniz'in güzel oyunculuğu ile izlerken izleyiciyi hem hikayenin içine alıyor, hem de çok tadında güzel bir gerilim veriyor. 

 

Ethem Özışık'ı 'Bir başarısızlık hikayesi'nden çıkardığı derslerle yakaladığı başarıdan dolayı tebrik ediyorum. Ekranlarımızda bu tip farklı denemeleri görmeyi daha çok arzuluyoruz. 

 

İyi haftalar 

 

Bay Televizyon


YAZARIN DİĞER YAZILARI