Netflix'e Yeni Bir Rakip Daha Geliyor!

Dünyaca ünlü yayın platformu Netflix'in dünya çapındaki abone sayısı her geçen artmaya devam ederken, dünyanın en büyük medya şirketlerin WarnerMedia ve Discovery, bir araya gelerek yeni bir dijital içerik platformu kurmak için anlaşmaya vardı. 

 

Dünyaca ünlü yayın platformu Netflix'in dünya çapındaki abone sayısı her geçen artmaya devam ederken, dünyanın en büyük medya şirketlerin WarnerMedia ve Discovery, bir araya gelerek yeni bir dijital içerik platformu kurmak için anlaşmaya vardı. Son dönemde yayınladığı içeriklerle geniş kitlelerin beğenisini kazanan dijital içerik platformu Netflix'e rakip olabilmek için dünyanın en büyük medya şirketlerin WarnerMedia ve Discovery, bir araya gelerek yeni bir dijital içerik platformu kurmak için anlaşmaya vardı. 

 

netflix e yeni bir rakip daha geliyor

 

Yeni bir platform için anlaşmaya vardılar! 

 

İki yayın devi WarnerMedia ve Discovery, bir araya geldi. Yeni onaylanan anlaşmaya göre 'Warner Bros. Discovery' adında yeni bir yayın platformunun kurulacağı ifade edildi. İki yayın devi WarnerMedia ve Discovery 'Warner Bros. Discovery' adında yeni bir platform kuracağını duyurdu. Yeni gelen bilgilere göre HBO Max ve Discovery Plus’ın bağlı olduğu bu iki ana şirket, “dünyanın en farklı içerik portföyünü" oluşturmak amacıyla resmen birleştiklerini bildirdi. Webtekno'da yer alan habere göre, WarnerMedia ve Discovery, geçtiğimiz yıl yaptıkları açıklamada o zamanlar gelişim aşamasında olan bu yeni işbirliğine dair akış hizmetleri adına “daha orijinal içeriğe yatırım yapabilecek, küresel doğrusal ödemeli TV ve yayın kanallarında programlama seçeneklerini geliştirebilecek ve daha yenilikçi video deneyimleri ve tüketici seçenekleri sunabilecek" ifadelerini kullanmıştı. Bugün ise yatırımcılar, WarnerMedia'nın ve Discovery'nin 'Warner Bros. Discovery' adı altında yeni bir platform kurmasını sağlayacak olan milyarlarca dolarlık anlaşmanın onaylandığını açıkladı.