Cem Davran'dan Dikkat Çeken Demokrasi Paylaşımı! Gündem Oldu!

Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir'in Twitter sayfasından dün yaptığı Milli Muharip Uçak paylaşımı sonrası dünya medyası haberi manşetten görürken, uçak ile ilgili çarpıcı ifadeler kullandılar.

 

Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir'in Twitter sayfasından dün yaptığı Milli Muharip Uçak paylaşımı sonrası dünya medyası haberi manşetten görürken, uçak ile ilgili çarpıcı ifadeler kullandılar. Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir'in Twitter sayfasından dün yaptığı Milli Muharip Uçak paylaşımı sonrası dünya medyası haberi manşetten görürken, uçak ile ilgili çarpıcı ifadeler kullandılar.

 

Milliyet’te yer alan habere göre; Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir'in dünkü 'Milli Muharip Uçak' paylaşımı dünyada manşet oldu. İsrail, Ukrayna, Yunanistan ve Arap basını gelişmeyi ilk sıralardan gündeme taşıdı. Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, dün Twitter hesabı üzerinden 'Milli Muharip Uçak' paylaşımını yaptı. Bakan Demir söz konusu paylaşımında şu ifadeleri kullandı: "Şehitlerimizin aziz hatırasına! Milli Muharip Uçak'ımızı 18 Mart'ta hangardan çıkaracağız demiştik. Uçağımız bugün pistin başında! Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde inşallah gök vatanımızda süzülmesine de şahit olacağız” Başkan Demir'in bu paylaşımı sonrası Milli Muharip Uçak 'TF-X' dünya basınında ses getirdi. Yunanistan'da askeri ve savaş üzerine yayınlar yapan Ptisi & Diastima sitesi TF-X'e büyük yer verdi ve yaptığı haberinde F-22 ile benzerliğini ortaya koydu. Söz konusu analizde şu ifadelere yer verildi: 'Uçağın ön tarafında yüzeylerin genel çözünürlüğü F-22'ye yakına gözüküyor. Gövde kısmı da oldukça dikkat çekici. Bu alan, önemli ölçüde değiştirebilen ve uçağın radar kesit alanını (RCS) artırabilen veya azaltabilen kritik bir alandır’

 

'TÜRKLER REKOR KIRDI’

 

Ukrayna'nın 'askeri teknolojiler' anlamındaki en önemli medya kuruluşu olan Defence Express'de yerli uçağımızı manşetine taşıdı. Haberde yine TF-X'in özelliklerine yer verilirken Türk mühendislerden övgü dolu sözlerle bahsedildi. Defence Express yaptığı analize 'Türkiye TF-X'in geliştirilmesinde rekor kırdı, Çin, Güney Kore ve Rusya'dan daha hızlılar' başlığını attı.

 

ARAP BASINI MANŞETTEN GÖRDÜ

 

Arabistan basınında da kendine yer bulan TF-X yine ön sıralardan okuyuculara sunuldu. Defence of Arabia isimli internet sitesi, TF-X'in gerekli testleri başarıyla geçtiğine yer verdi.

 

İSRAİL: TÜRKLER TESTLERE BAŞLIYOR

 

Başkan Demir'in TF-X paylaşımı İsrail'de de gündem oldu. Ülkenin en önemli medya kuruluşlarından olan Noticias De İsrail, görüntüleri manşetten vererek TF-Xa'in yakında atış testlerine başlayacağını aktardı.

 

ÇİN MEDYASINDA DİKKAT ÇEKEN F-35 GÖNDERMESİ

 

Çin basını ise Bulgaristanlı kaynaklara dayandırdığı haberinde Türkiye'nin yerli uçağına geniş yer ayırdı. Haberde Türkiye'nin ABD ile arasındaki F-35 sorununa yer verildi ve Türkiye'nin çözümü 'Yerli hayalet uçağı' üretmede bulduğundan bahsedildi.