Meral Akşener'den Starbucks Ziyareti! Baskın Basanındır! Gençlerin Ekonomi Yorumlarını Dinledi!

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ekibiyle beraber bir Starbucks şubesini ziyaret ederken, gençlerin ekonomiye ve yaşam pahalılığına dair dertlerini dinledi. 

 

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ekibiyle beraber bir Starbucks şubesini ziyaret ederken, gençlerin ekonomiye ve yaşam pahalılığına dair dertlerini dinledi. İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ekibiyle beraber bir Starbucks şubesini ziyaret ederken, gençlerin ekonomiye ve yaşam pahalılığına dair dertlerini dinledi. 

 

Duvar’ın haberine göre; İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, kahve dükkanında oturan 13-14 yaşlarındaki gençlerle sohbet etti. Gençlere, hayatlarından memnun olup olmadıklarını soran Akşener'e, lise öğrencisi genç ekonominin kötü olduğunu ifade ederek "Her şey çok pahalandı. Öğrenci olarak geçinemiyoruz" yanıtını verdi. İyi Partili Meral Akşener, ekibiyle birlikte bir Starbucks şubesine girdi, "Oooo, kimi trollesem acaba" diyerek gençlerin masasına oturdu. Gençlerin durumunu soran Akşener'e İlayda isimli lise öğrencisi "Her şey çok pahalandı. Öğrenci olarak geçinemiyoruz. Kitap paraları  ya da okullarda olan şeyler çok pahalandı. Bu kadarcık bir içecek bile 37 lira oldu. Ne kadar dışarıya çıkmak istesek de arada gelebiliyoruz buraya" dedi.

 

Akşener, bunun üzerine araya girerek şu hatırlatmayı yaptı:

 

"Yarın bunu yayınlayacaklar, 'Starbucks'taki gençler ekonomiden şikayet etti, tiyatro' diyecekler. Hayır. Bir gencin her yere gitme hakkı var, bir. Hayattan zevk almaya hakkı var, iki. Bunun için suçlanamazsınız, üç." İYİ Parti Genel Başkanı bu anları sosyal medya hesabından "Baskın basanındır" notuyla paylaştı.