Kanserle Mücadele Eden Kral Charles Halk İle Buluştu!

Son dönemde yaptığı açıklamalarla geniş kitlelerin dikkatini çekmeyi sürdüren İngiltere Kralı III. Charles, geçtiğimiz aylarda kansere yakalandığını açıklamıştı. Tedavisi devam eden Kral, Kraliçe Camilla Parker Bowles ile birlikte Paskalya ayini için düzenlenen törene katıldı.

 

Milliyet'te yer alan habere göre, İngiltere Kralı III. Charles, geçtiğimiz aylarda kansere yakalandığını açıklamıştı. Tedavisi devam eden Kral, Kraliçe Camilla Parker Bowles ile birlikte Paskalya ayini için düzenlenen törene katıldı. Bu, Charles'ın kanser teşhisi almasının ardından yer aldığı ilk büyük etkinlik oldu. Buckingham Sarayı, geçtiğimiz şubat ayında 75 yaşındaki İngiltere Kralı III. Charles’a kanser teşhisi konduğunu duyurmuştu. Yapılan açıklamada, Kral Charles'ın 'tedavisi konusunda tamamen olumlu olduğunu ve mümkün olan en kısa sürede tam kamu görevine dönmeyi dört gözle beklediği' ifade edilmişti.

 

PROSAT AMELİYATI SIRASINDA KANSER OLDUĞU ANLAŞILDI

 

Buckingham Sarayı, kanserin türünü, evresini ya da prognozu hakkında daha fazla ayrıntı paylaşmamıştı. Kraliyet kaynakları, Charles'ın prostat kanseri olmadığını, ancak kanserin önceki hafta geçirdiği prostat ameliyatı sırasında tespit edildiğini belirtmişti. Dünya bu teşhisin şokunu atlatmaya çalışırken Charles’tan hemen önce ameliyat olan Kate Middleton uzun süre ortadan kaybolmuş, hakkında birçok iddia ortaya atıldıktan sonra o da kansere yakalandığını açıklamıştı. Kral Charles, kanser teşhisi almasının ardından ilk kez büyük bir etkinlikte halkın karşısına çıktı. Kraliyet Ailesi üyeleri, önceki gün topluca Windsor'daki St George Şapeli'nde düzenlenen geleneksel Paskalya ayinine katıldı. Etkinlik boyunca keyfi oldukça yerinde görünen Kral, eşi Camilla Parker Bowles (76) ile birlikte kalabalığı selamladı. Kral'ın kardeşleri de ayinde hazır bulundu. Bununla birlikte; önleyici kemoterapi tedavisi gören Kate Middleton, Prens William ve üç çocukları ise törene katılmadılar.