Mabel Matiz'den GQ Ödül Töreni İle İlgili Şok Açıklama! Şahsıma Yapılan Nezaketsizlik..!

Eylül 2022 enflasyon beklentisi ne kadar oldu? Bloomberg HT Araştırma Birimi yayınladığı raporda Eylül 2022'ye ait enflasyon beklentisini açıkladı. Peki Eylül 2022 enflasyon beklentisi ne kadar oldu? Cevaplar haberimizde.. İşte detaylar..

 

Eylül 2022 enflasyon beklentisi ne kadar oldu? Bloomberg HT Araştırma Birimi yayınladığı raporda Eylül 2022'ye ait enflasyon beklentisini açıkladı. Peki Eylül 2022 enflasyon beklentisi ne kadar oldu? Cevaplar haberimizde.. İşte detaylar..

 

Bloomberg HT'nin haberine göre; Eylül ayı enflasyon beklentisi, Bloomberg HT Araştırma Birimi tarafından değerlendirilirken piyasaların gözü TÜİK tarafından açıklanacak orana çevrildi. Ağustos ayında tüketici fiyatları yüzde 1,46 oranında artmış ve yıllık enflasyon 0,61 puan yükselerek yüzde 80,21 olmuştu. Reel sektör ve finansal sektör temsilcileri ile profesyonellerden oluşan 40 katılımcı tarafından gerçekleştirilen Merkez Bankası 2022 yılı Eylül ayı Piyasa Katılımcıları Anketi ile yıllık enflasyon beklentisi açıklandı. İşte, Eylül ayı enflasyon beklentisi anketi sonuçları…

 

EYLÜL AYI ENFLASYON RAKAMLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

 

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından, Eylül ayı enflasyon verileri 3 Ekim 2022 tarihinde açıklanacak.

 

BAKAN NEBATİ'DEN ENFLASYON AÇIKLAMASI!

 

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, yıl sonunda enflasyon oranlarındaki düşüşün daha net hissedileceğini değinerek, “Çözmemiz gereken sorunların başında Enflasyon geliyor. Bizler, ekonomimizde durgunluğa ve işsizliğe sebebiyet vermeden fiyat istikrarını sağlamak ve vatandaşımızın alım gücünü arttırmak için gereken tüm mücadeleyi kararlılıkla vermeye devam ediyoruz. Aldığımız tedbirler ve küresel düzeyde yaşanacak normalleşmeyle birlikte enflasyonu da yeneceğiz. Yıl sonundan itibaren de bu düşüşü daha net hissetmeye başlayacağız. Gıda enfasyonunun halkımız üzerindeki olumsuz etkisini azaltmak için, temel gıda maddelerinde KDV oranlarını indirdik. Diğer bir güncel müjdemiz de çalışanlara yapılacak elektrik ve doğalgaz ödemelerinden vergi ve prim yükünün kaldırılmasıdır. İşverenlerimiz tarafından 2023 Nisan ayının sonuna kadar çalışanlarına elektrik, doğalgaz ve ısınma giderlerini karşılamaları için ödeyecekleri bin TL’yi aşmayan tutarlardan gelir vergisi almayacağız” ifade etti.

 

EYLÜL AYI ENFLASYON BEKLENTİ ANKETİ YAYINLANDI!

 

Bloomberg HT Araştırma Birimi'nin Eylül ayı enflasyon beklenti anketi sonuçlandı. Piyasa katılımcıları enflasyonda yükseliş ivmesinin Eylül ayında da devam etmesini bekliyor. Bloomberg HT Araştırma Birimi'nin anketine göre 19 kurumun medyan beklentisi Eylül ayında tüketici fiyat endeksinin aylık yüzde 3,6; yıllık ise yüzde 84,5 seviyesinde artacağı yönünde.

 

EYLÜL AYI ENFLASYON BEKLENTİSİ YÜZDE 3,6!

 

Ankette Eylül ayına ilişkin aylık enflasyon için en düşük beklenti yüzde 3, en yüksek beklenti yüzde 4,5 oldu. Yıllık enflasyon için ise en yüksek tahmin yüzde 85,9 , en düşük ise yüzde 83 seviyesinde gerçekleşti.